کاربر گرامی متاسفانه شما در حال استفاده از مرورگر نا امن غیر استاندار و از رده خارج IE6هستید و اجازه استفاده از این سایت توسط این مرورگر داده نشده . لطفا به ارتقاء مروگر خود و یا استفاده از مروگر های با امکانات بسیار بالا و دارای ضریب امنیت بالا همچون فایرفوکس ، اپرا ، کروم یا سافاری اقدام نمائید (این سایت جهت ارتقاء اطلاعات و سهولت دسترسی کاربران ایرانی بوجود آمده و این اقدام را مطابق با خط مشی سایت میداند )
با تشکر فراوان
مدیریت پارسان آی تی
کاربر گرامی متاسفانه شما در حال استفاده از مرورگر نا امن وغیر استاندار IE7هستید و اجازه استفاده از این سایت توسط این مرورگر داده نشده . لطفا به ارتقاء مروگر خود و یا استفاده از مروگر های با امکانات بسیار بالا و دارای ضریب امنیت بالا همچون فایرفوکس ، اپرا ، کروم

lululemon canadalululemon canadalululemon tshirt lululemon outletlululemon outletlululemon short

یا سافاری اقدام نمائید (این سایت جهت ارتقاء اطلاعات و سهولت دسترسی کاربران ایرانی بوجود آمده و این اقدام را مطابق با خط مشی سایت میداند )
با تشکر فراوان
مدیریت پارسان آی تی


 • کافیست ایمیل خود را وارد نمائید تا آخرین مطالب سایت برای شما ارسال شود

 • connect two computers with crossover cable

   

  در ابتدا باید گفت که این آموزش در موارد زیادی مشابه آموزش قبلی میباشد ولی از جهاتی از جمله در قمست تنظیمات ویندوز ۷ کمی کاملتر و ساده تر میباشد و در تمامی مراحل سعی شده از تصاویر مربوط به تنظیمات ،پنجره ها، پیغامها و … استفاده شود . بوسیله این آموزش کاربرانی با کمتریم سطح دانش مسائل کامپیوتر میتوانند شبکه خانگی خود را راه اندازی کنند .

  نکات:

  ایجاد یک شبکه خانگی Home network بسیار ساده و کاربردی است ولی در عین حال انجام همین اعمال و تنظیمات ساده اگر با دقت زیاد همراه نباشد مشکل زا بوده و باعث عملکرد نادرست شبکه خواهد شد . پس قبل از شروع به کار موارد زیر را حتما بررسی کنید .

  ۱ در قسمت بایوس سیستم و در قسمت setup مطمئن شوید که کارت شبکه شما Enable یا فعال است و یا اگر از کارت شبکه مجزا استفاده میکنید مطمئن شوید که بوسیله سیستم شناخته شده .

  ۲ پس از ورود به محیط ویندوز( هر دو ویندوز ۷ و xp) از نصب و صحت کارت شبکه اطمینان حاصل کنید .

  ۳ از سالم بودن کابل شبکه و اتصالات آن اطمینان حاصل کنید (در بیشتر کارتهای روی برد یا مجزای شبکه چراغ کوچک داخلی وجود دارد که در صورت سالم بودن کابل و همچنین نصب درایورهای هردو سیستم ، پس از اتصال کابل به درگاه مربوطه روشن میشوند )

  ۴ اگر علامت ضربدر روی دو مانیتور کوچک، در گوشه سمت راست taskbar پس از اتصال کابل به کارت شبکه هنوز باقی بود و همچنین در قسمت تنظیمات شبکه هر کدام از ویندوز ها عبارتی با نام Local area Connection نداشتید ، باید دوباره ۳ مرحله قبلی را با دقت چک کنید و در صورت جواب منفی با یک نفر متخصص یا کسی که تجربه چند باره این کار را داشته باشد مشورت کنید . در غیر اینصورت در ادامه آموزش با ما همراه باشید.

  ۵ جهت دانستن در مورد کابل کراس به این صفحه و نوع ارتباط (Topology) شبکه به این صفحه مراجعه کنید .

  ابتدا کابل کراس را با هر کدام از کانکتورهای کارتهای شبکه (در حالی که سیستمها خاموشند متصل کرده و سپس هر دو سیستم را روشم نمائید . ابتدا به سراغ سیستم دارای ویندوز ۷ رفته و به گوشه سمت راست تصویر و قسمت نوار وظیفه دقت کنید باید آیکونی مطابق تصویر زیر داشته باشید

  * تنظیمات مربوط به اشتراک گذاری  در ویندوز ۷٫*

  ابتدا  دکمه استارت را زده و با انتخاب گزینه Control Panel وارد این قسمت شوید سپس در قسمت جستجوی سمت راست و بالای پنجره عبارت Folder Options را تایپ کرده کلید اینتر را بزنید مطابق شکل در قسمت view چک مارک گزینه Use Sharing Wizard(Recommended) را بردارید و دکمه Apply را جهت اعمال تغییرات مورد نظر کلیک کنید .

  دکمه استارت را زده و با انتخاب گزینه Control Panel وارد این قسمت شوید

  سپس مطالبق شکل گزینه Network and Internet را انتخاب کنید (دقت کنید راههای کوتاهتری نیز برای رسیدن به قسمت های مورد نظر وجود دارد ولی در این بحث سعی شده کاربر با روش معمول و قسمتهای مختلف پنل مدیریت آشنایی پیدا کند)

  گزینه Network and Sharing Center را انتخاب نمود و وارد این قسمت شوید .

  در اینجا گزینه Choose homegroup and Sharing option را انتخاب کرده و وارد این قسمت شوید

  دراین قسمت گزینه Change advanced sharing settings… را انتخاب کرد و وارد این قسمت شوید .

  دقت کنید که دراین قسمت تنظیمات و نوع انتخاب گزینه ها بسیار مهم و ضروری است و همچنین کارهای متنوعی قابل اجرا و کنترل میباشد .پس سعی میکنم هر قسمت را بصورت اجمالی توضیح بدهم و برای اطلاعات بیشتر درخصوص  هر کدام از گزینه ها راهنمای خود ویندوز را به شما پیشنهاد میدهم .

  Network discovery : مطابق توضیحات روبروی این گزینه با اتتخاب گزینه Turn on … سیستم شما برای سایر سیستمهای درون شبکه قابل روئیت خواهد بود و بالعکس.

  File and print sharing : با انتخاب گزینه turn on … در این قسمت پرونده هاو پرینتر هایی را که به اشتراک میگذارید برای سایر سیستمهای داخل شبکه قابل روئیت خواهند بود .

  Public folder sharing : در این قسمت اگر شما پرونده ای خاصی را برای homegroup خود تهیه کرده باشید با انتخاب گزینه اول تمام سیستمهای در شبکه و با انتخاب گزینه دوم فقط سیستمهایی که عضو این homegroup هستند قادر به دیدم این پروندها میباشند .

  Media streaming : در این قمست قادر خواهید بود به تصاویر فایهای صوتی و ویدئویی دسترسی داشته باشید همچنین دستگاههای مدیا که قابلیت کار دشبکه را نیز دارند میتوانند با استفاده از تنظیمات این قست به این موارد دسترسی داشته باشند

  File sharing conections : (جدید ) این قابلیت جدید یعنی استفاده از سیستم رمزگزاری ۱۲۸ بیتی در ویندوز ۷ را ممکن میسازد ولی چون بعضی از وسایل و تجهیزات داخل شبکه و یا سیستم عامل های قدیمی از این مورد پشتیبانی نمیکنند و اگر شما دارای پرینتر یا تجهیزات قدیمی در این شبکه هستید توصیه میشود از گزینه دوم یعنی Enable file sharing… استفاده نمایید .

  Password protected sharing : با روشن بودن این گزینه (Turn on) کاربر باید برای استفاده از منابع سیستم مقصد رمز عبور و کلمه کاربری آن سیستم را بداند .د راینجا توصیه میکنم این گزینه خاموش باشد (Turn off) تا در مسیر کار شما خطای کمتری باشد ولی در صورت نیاز بعد از اتمام کار میتوانید این گزینه را فعال کنید .

  تنظیمات اشتراک گذاری فایل در ویندوز Xp را هنگامی که به سراغ سیستم Xp رفتیم توضیح خواهم داد پس فعلا در محیط ویندوز ۷ بمانید و ادامه تنظیمات را انجام دهید .

  نامگذاری سیستم :

  روی دکمه استارت کلیک کرده با راست کلیک بر روی گزینه Computer و انتخاب properties و مطابق شکل وارد قسمت Advanced System Settings شده و زبانه Cumputer Name را انتخاب میکنیم سپس دکمه Change را زده و مطابق شکل نام دلخواه خود را در قسمتهای مشخص شده وارد میکنیم(دقت کنید نام WorkGroup برای تمامی سیستمها ثابت و یک نام میباشد ولی برای Computer Name نامهای متفاوتی باید در نظر گرفت میتوانید برای خطای کمتر و احتمالی از نامهای مطابق شکل استفاده نمائید و پس از اطمینان از برقراری ارتباط سیستمها و پایان آموزش این نامها را به دلخواه خود تغییر دهید )

  Computer name:sys1

  Workgroup:PARSANIT

  آدرس دهی سیستم :

  در قسمت کنترل پنل وارد Network an Sharing Center شوید و مطابق تصویر بروی گزینه local Area Connection  کلیک نماید و سپس دکمه properties را کلیک کنید

  دقت کنید مطابق شکل چک لیست گزینه Internet Protocol Version 4(TCP/IP4) فعال باشد روی آن کلیک کرده و سپس دکمه Properties را کلیک کنید

  دراینجا دقیقا مطابق شکل عمل کنید یعنی گزینه Use the follow Ip address را انتخاب نموده و سپس به ترتیب زیر آدرس دهی کنید ( برخلاف آموزش قبل در اینجا از آدرس دهی DNS خوداری میکنیم )

  IP address : 192 .168.0.1

  Subnet mask : 255.255.255.0

  دکمه تائید (OK) را زده و تغییرات را ثبت میکنیم در اینجا ممکن است مطابق شکل زیر فایروال آنتی ویروس شما پیغامی مبنی بر تشخیص آدرس ورودی شبکه شما بدهد و نسبت به اجازه تبادل یا عدم تبادل اطلاعات از شما اقدام کند که شما گزینه ای را که این اجازه را به سیستم میدهد را انتخاب کنید .

  خوب تا اینجا تنظیمات مربوط به ویندوز ۷ را انجام دادیم حالا نوبت به ویندوز Xp میرسد به سراغ ویندوز Xp رفته و شروع به کار میکنیم ( دقت کنید ویندوز ۷ را فعلا میتوانید ریستارت نکنید زمان مناسب برای اینکار را یادآور خواهم شد )

  * تنظیمات مربوط به اشتراک گذاری  در ویندوز Xp.*

  ابتدا  دکمه استارت را زده و با انتخاب گزینه Control Panel وارد این قسمت شوید سپس در قسمت Folder Options مطابق شکل در قسمت view چک مارک گزینه Use Simple File Sharing(Recommended) را بردارید و دکمه Apply را جهت اعمال تغییرات مورد نظر کلیک کنید.

  نامگذاری سیستم :

  روی دکمه استارت کلیک کرده،  بر روی گزینه  My Computer راست کلیک کرده   و properties را مطابق شکل انتخاب میکنیم و وارد قسمت System Properties شده و زبانه Cumputer Name را انتخاب میکنیم سپس دکمه Change را زده و مطابق شکل نام دلخواه خود را در قسمتهای مشخص شده وارد میکنیم(دقت کنید نام WorkGroup برای تمامی سیستمها ثابت و یک نام میباشد ولی برای Computer Name نامهای متفاوتی باید در نظر گرفت میتوانید برای خطای کمتر و احتمالی از نامهای مطابق شکل استفاده نمائید و پس از اطمینان از برقراری ارتباط سیستمها و پایان آموزش این نامها را به دلخواه خود تغییر دهید )

  Computer name:sys2

  Workgroup:PARSANIT

  آدرس دهی سیستم :

  ابتدا وارد منوی استارت شده و سپس وارد پنل مدیریت سیستم یا همان Control Panel شوید و گزینه Network Conections را کلیک کنید

  سپس بروری آیکون Local area conection مطابق تصویر زیر کلیک راست کنید و properties را انتخاب کنید

  در این قسمت بر روی گزینه internet Protocol (TCP/IP) یک کلیک کنید و سپس گزینه properties را انتخاب کنید

  سپس مطابق شکل زیر آدرسهای زسر را وارد کنید (لطفا دقت کنید)

  Ip address : 192 .168.0.2

  Subnet mask : 255.255.255.0

  دکمه تائید (OK) را زده و تغییرات را ثبت میکنیم در اینجانیزمشابه سیستم شماره یک ممکن است فایروال آنتی ویروس شما پیغامی مبنی بر تشخیص آدرس ورودی شبکه شما بدهد و نسبت به اجازه تبادل یا عدم تبادل اطلاعات از شما اقدام کند که شما گزینه ای را که این اجازه را به سیستم میدهد را انتخاب کنید .

  خوب حالا زمان ریستارت یا راه اندازی دوباره هر دو سیستم فرا رسیده هر دو سیستم را یکبار مجدادا راه اندازی کنید .

  اشتراک گذاری فایلها و پرینتر در شبکه :

  خوب تا اینجا تمام کارهایی که انجام دادیم تقریبا برای رسیدن به همین لحظه بود اگر دقت کنید دیگر روی آیکون دو مونیتور کوچک سمت راست نوار وظیفه (Taskbar) ضربدر نیست  و این نشان دهنده وجود ارتباط مابین دو سیستم شما میباشد .

  در مرحله بعدی به سراغ سیستم Xp رفته و یک فولدر با نام دلخواه میسازیم ( در هرکجایی که مایل بودید ) سپس بر روی آن راست کلیک کرده و properties را کلیک کرده و زبانه Sharing را انتخاب میکنیم  سپس تیک کنار Share this folder on the network را زده و گزینه Apply را کلیک میکنیم تا تغییرات ذخیره گردد. حتی میتوانید نامی منحصر به فرد برای نشان دادن روی سیستمهای دیگر برای این فولدر بگذارید . با تغییر نام درون کادر Share name این فولدر در سیستمهای دیگر با این نام دیده میشود .

  با انتخاب و تائید گزینه Allow network users to change my files اجازه تغییر و دستکاری این فولدر را به کاربران سیستمهای دیگر که قادر به دیدن آن هستند میدهید.

  اگر اسمی که برای فولدرتان انتخاب کردید بیشتر از ۱۲ کارکتر باشد پیغامی مبنی بر اینکه فولدر با این تعداد کارکتر برای سیستم عاملهای قدیمی تر ماکروسافت همچون ۹۸ ،ملنیوم،… که به شبکه شما متصل هستند غیر قابل دیدن است نشان داده میشود اگر از این سیتمها در شبکه استفاده میکنید نامی با این تعداد کارکتر برای فولدر بگذارید در غیر اینصورت گزینه yes را زده و به مرحله بعدی بروید

  در اینجا می بینید که فولدر شما پس از اشتراک گذاری تصویر دستی در زیر آن ظاهر شد که نشان اشتراک گذاری صحیح شما میباشد این نشان در ویندوز ایکس پی بدین شکل است و در سیستم عامل ۷ یا سیستم عامل های دیگر با شکل دیگری تغییر میکند

  در این مرحله به سراغ ویندوز ۷ رفته در قسمت پنل مدیریت (Control panel) و در قسمت Network and Sharing Center روی view network computers and devices کلیک کرده و با کمی دقت خواهید دید که پرونده ای که در ویندوز Xp  به اشتراک گذاشته اید در اینجا میبینید با کلیک بر روی این پرونده قادر به دیدن محتویات آن خواهید بود ولی قادر به تغییر در این محتویات نیستید .

  و اما برای اشتراک گذاری یک فولدر در ویندوز ۷ هم مطابق شکل زیر بر روی فولدر مورد نظر راست کلیک کرده و وارد زبانه Sharing شده و بر روی Advanced Sharing کلیک کرده و چک گزینه Share this folder را فعال کرده مطابق شکل تنظیمات راانجام میدهیم لازم به ذکر است که در این قسمت میتونید پیغامی در کادر Comments بنویسید تا در سیستم مقصد و در هنگامیکه کاربر بر روی این پوشه نشانگر موس خود را میبرد این پیغام نمایش داده شود . همچنین میتوانید در قسمت Permissions وارد شوید و سطح دسترسی به این فولدر را به دلخواه خود تغییر دهید که در حوصله این مبحث نیست .

  خوب اگر پس از این کارها بروی گزینه Computer در نوار استارت ویندوز ۷ کلیک کنید و درقسمت سمت راست و زیر درایوهای سیستم خودتون روی نتورک کلیک کنید خواهید دید که مانند تصویر زیر سیستمهای در شبکه ( که در اینجا سیستم شمار ۱ با ویندوز ۷ و سیستم شماره ۲ با ویندوز Xp هستند) و فولدر های به اشتراک گذاشته شده در آنها به نمایش در آمده اند .

  ما فولدرهای به اشتراک گذاشته شده در ویندوز Xp را بر روی ویندوز ۷ دیدیم و حالا به سراغ ویندوز Xp  میرویم تا فولدر به اشتراک گذاشته در ویندوز ۷ را ببینیم

  برای اینکار ابتدا از قسمت سمت راست پنجره مرورگر ویندوز روی گزینه View workgroup computers کلیک کرده و سپس روی Sys1 کلیک میکنیم

  میبینید که کادری باز شد که از شما رمز عبور و کاربری سیستم شماره ۱ یا همان ویندوز ۷ را میخواهد این دقیقا همان شناسه ای است که هنگام ورود به ویندوز ۷ از شما خواسته میشود در اینجا همان نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید و Ok را کلیک کنید

  حالا در اینجا میتوانید فولدر به اشتراک گذاشته شده و در ویندوز ۷ را در سیستم Xp خود ببینید

  ایجاد Map Drive در شبکه :

  لابد در کافی نت ها یا در سیستمهای شبکه دانشگاه یا … یک درایو یا پوشه اشتراک گذاشته شده را در قسمت My computer در زیر درایوهای آن سیستم دیده اید (مانند تصویر زیر )

  برای اینکه پوشه های اشتراک گذاری شده توسط شما در سیستم مقصد بصورت یک درایو نشان داده شده و دیگر نیازی به پیمودن مسیرهای قبلی برای دیده محتوایت آن توسط کاربر نباشد میتوانید از قابلیت Map Drive بهره ببرید بدین صورت که روی پوشه به اشتراک گذاشته شده مانند تصویر زیر راست کلیک کرده و گزینه Map network drive… راانتخاب میکنید سپس در صفحه ای که باز میشود نامی از فهرست کشویی برای درایو خود انتخاب کنید (نگران نباشد سیستم خود از تکراری بودن نام درایو و مشابهت آن با نام درایوهای دیگر سیستمتان جلوگیری میکند) گزینه reconect at logan را تیک زده و finish را کلیک میکنیم . به همین سادگی شما توانستید پوشه خود را در قسمت Computer به نمایش بگذارید . این قسمت برای ویندوز Xp و ۷ کاملا یکسان میباشد

  اشتراک گذاری پرینتر(چاپگر) :

  شاید شما در خانه یا دفتر خود یک پرینتر داشته باشید و بخواهید که تمامی سیستمهای شما در هر لحظه بتوانند از این پرینتر استفاده کنند ولی فقط قادرید آنرا به یکی از سیستمها متصل کنید . نگران نباشید چاره کار اشتراک گذاری این پرینتر (چاپگر ) در شبکه کوچکتان است .

  برای این کار در ویندوز Xpیا ۷ مسیر یکسان است .ابتدا به پنل میدریت رفته و در قسمت Printer and faxes روی پرینتر مورد نظر که نام آن در لیست مقابلتان قرار دارد راست کلیک میکنیم و properties را کلیک میکنیم

  در صفحه جدید به زبانه رفته و روی عبارت Share this printer کلیک مکینیم ، در کادری که فعال میشود نام دلخواهی انتخاب میکنیم میتوانیم به نام اصلی بسنده کنیم .سپس Ok را زده و میبینید که این پرینتر به اشتراک گذاشته شد . حال باید روی هر سیستم در شبکه پرینتر به اشتراک گذاشته شده را اضافه کنیم

  برای این منظور به سراغ سیستم مقابل (مقصد) رفته و از طریق View workingrup computers  در my network places یا در قسمت سمت راست پنل Computer در ویندوز ۷ روی تصویر پرینتری که به لیستتان اضافه شده راست کلیک کنید و گزینه connect را کلیک کنید .

  کادری مبنی بر درخواست نصب پرینتر بروی این سیستم باز میشود گزینه yes را زده تا نصب پرینتر  آغاز شود .ممکن است در خلال این نصب از شما فایل خواصی درخواست شود در این هنگام با گذاشتن سی دی پرینتر در درایو سی دی خود و ادامه مراحل این قسمت با موفقیت به پایان میرسد .

  در اینجا پرینتر شما به اشتراک سیستم مقصد در آمد و از این پس میتوانید از آن مانند سیستم متصل به آن استفاده کنید .

  پیشنهادم به شما اینست که برای یاد گیری به چنین آموزشهایی اکتفا نکنید کمی به جستجو در وب بپردازید با متخصصان امور مختلف IT مشورت کنید و هیچگاه از خطاهای برنامه دلسرد نشوید با این روش بعد ا زچندی میتوانید به سرعت به حل مشکلات خود بپردازید و در زمان خود برای منتظر بودن پاسخ یک یا چند نفر صرفه جویی کنید .

  منبع (پارسان آی تی)

  ۶۱ نظر برای “شبکه کردن دو کامپیوتر بوسیله ویندوز ۷ و xp با کابل کراس” comment-rss

  1. دینگالیگا گفت: ۱۳۸۸/۱۱/۱۵ در ۶:۵۷ ق.ظ

   با سلام
   لطفا این اموزش ها بصورت کامل تر و بصورا پی دی اف بزارین که قابلیت دانلود هم داشته باشه ..با تشکر

  2. admin گفت: ۱۳۸۸/۱۱/۱۶ در ۶:۳۴ ق.ظ

   با تشکر از پیشنهاد شما، شاید در آینده برای آموزشهایی که تعداد عکسهای آنها زیاد بوده و حجیم هستند، مقاله ها را بصورت pdf قرار دهیم که پس از دانلود به آسانی قابل استفاده باشند.

  3. اردلان گفت: ۱۳۸۸/۱۱/۲۳ در ۱۰:۴۹ ق.ظ

   از شما بابت این توضیح و آموزش متشکرم

  4. امیر گفت: ۱۳۸۸/۱۱/۲۵ در ۱۱:۵۵ ب.ظ

   سلام خسته نباشی دمت گرم مطلب آموزش شبکت عالی بود خیلی به دردم خورد کارت رو ادامه بده اگه دوست داشتی برای رفع خستگی یه سر هم به وبلاگ من بزن کمی بخند البته نظر یادت نره یه چیزی اگه برات زحمتی نیست هر از چند گاهی این جور مطالب آموزشیت رو برام ایمیل کن منتظر هستم یادت نره

  5. پریا گفت: ۱۳۸۸/۱۱/۲۶ در ۳:۲۹ ق.ظ

   salam khaste nabashid man ye soal dashtam man tamam karhai ke goftin anjam dadam faghta ye moshkli hast oon hamuser pass kemikhad man roo hichi kodoom az systemaha user pass nist vaghtimikham az xp win7 bebinam az user pass mikhad dar soortio keman vaghti notebook roshan mikonam khodesh bedoon user pas mostaghim vard win mishe lotfan rahanmi konid mamnoon misham

  6. admin گفت: ۱۳۸۸/۱۱/۲۶ در ۱۱:۱۸ ق.ظ

   سلام
   خوشحال شدم که تونسته کمکتون بکنه
   به زودی امکان اشتراک مطالب برای فرستاده شدن به ایمیل خوانندگان در سایت قرار میگیره .
   موفق باشید

  7. admin گفت: ۱۳۸۸/۱۱/۲۶ در ۱۱:۵۰ ق.ظ

   پاسخ پریا:
   احتمالا شما دارای دوحساب کاربری در ویندوز خود میباشید یکی ادمین و دیگری حساب کاربری که هم اکنون از آن استفاده میکنید راههای زیر رو به شما پیشنهاد میدم
   راه اول : هر گاه شناسه کاربری و پسورد از شما خواسته شد بدونه وارد کردن Okرا بزنید احتمال دارد وارد شوید
   راه دوم: در ویندوز ۷ خود password protect sharing را که در این قسمت تنظیم کردید غیر فعال کنید .
   راه سوم :در ویندوز۷ به قسمتی که در این عکس که براتون گذاشتم برید و ببینید که آیا مثل سیستم من دارای ۱ حساب کاربری هستید یا نه اگر دارای ۲ حساب هستید و یا مانند این تصویر سیستمتان password protect هست نسبت به تغییر یا پی بردن به پسورد آن اقدام کنید . در ضمن اگر مشکل حل نشد میتوانید مدل نوت بوک خودتون رو بگید تا بتونم بهتر بهتون کمک کنم واینکه آیا از زمانی که خریداری کردید ویندوز برای شما تعویض شده یا نه .
   در آخر تقاضا میکنم در صورت امکان سعی کنید فارسی تایپ کنید
   موفق باشید.

  8. SILV3R گفت: ۱۳۸۸/۱۲/۰۱ در ۱۰:۵۷ ب.ظ

   با سلام
   من تمامی دستوراتی را که داده بودید بدرستی انجام دادم ولی زمانی که فایل ها و … را به اشتراک می گذارم از ویندوز ۷ می توانم آنهایی را که در ایکس پی به اشتراک گذاشته ام مشاهده کنم ولی در ویندوز اکس پی زمانی که می خواهم پوشه های به اشتراک گذاشته شده در ویندوز ۷ را ببینم با پیغام خطا مواجه می شوم که نمی توانم پوشه ها را باز کنم
   لطفا راهنمایی کنید

  9. danial گفت: ۱۳۸۸/۱۲/۰۲ در ۱:۰۳ ق.ظ

   سلام.
   با تشکر خیلی زیاد
   آموزش واقعا کاملی بود
   مرسی

  10. admin گفت: ۱۳۸۸/۱۲/۰۲ در ۱۰:۲۳ ق.ظ

   دوست من لطفا پیغام خطای خود را بصورت اسکرین شات یا متن کامل پیغام بگذارید .

  11. احمد گفت: ۱۳۸۸/۱۲/۱۵ در ۱۱:۵۶ ب.ظ

   سلام.
   با تشکر
   آموزش عالی بود.ولی من هم مشکل SILV3R را دارم. زمانی که فایل هارا به اشتراک می گذارم از ویندوز ۷ می توانم آنهایی را که در XP به اشتراک گذاشته ام مشاهده کنم ولی در ویندوز اکس پی زمانی که می خواهم پوشه های به اشتراک گذاشته شده در ویندوز ۷ را ببینم با پیغام خطا مواجه می شوم که نمی توانم سیستم ویندوز ۷ را باز کنم.

  12. admin گفت: ۱۳۸۸/۱۲/۱۶ در ۶:۵۱ ق.ظ

   دوست عزیز لطفا پیغام خطای خود را بگذارید یا حداقل یک اسکرین شات از این لحظه بگیرید و جایی آپلود کنید تا بتونم بهتر کمک کنم .
   در ضمن اگر این مراحل را دقیقا و جزء به جزء انجام ندهید احتمال خطا و مشکل زیاد میشود ( همانطور که در اول مقاله آورده شده )

  13. وحید گفت: ۱۳۸۸/۱۲/۱۶ در ۶:۲۹ ب.ظ

   سلام دستتون درد نکنه خیلی آموزش خوبی بود فقط من یه مشکل دارم وقتی توی ویندوز ۷ می خوام وارد کامیوتری که ویندوز ایکس پی روش نصبه بشم یوزر و پسورد می خواد.اصلا لپ تاپ من که ویندوزش ۷ هست هیچ رمزی نداره که یه موقع بگین اون رمز رو بزنم.اگه امکان داره منو راهنمایی کنید.با تشکر

  14. وحید گفت: ۱۳۸۸/۱۲/۱۶ در ۶:۴۸ ب.ظ

   سلام من یادم رفت اون مشلی بود که قبلا بچه گفتن که توی ویندوز xp خطا میده او بری من هم پیش اومد.حال من عکسشو گرفتم اگه تونستین راهنمایی کنید.متشکرم
   http://rapidshare.com/files/360213278/error.bmp.html

  15. lmilad گفت: ۱۳۸۸/۱۲/۱۷ در ۱۰:۳۶ ق.ظ

   سلام من این کار رو توی ۲ تا ویندوز ویستا انجام دادم ولی درست مثل بقیه دوستان همین مشکل رو پیدا کردم
   ممنون اگه کمک کنید

  16. admin گفت: ۱۳۸۸/۱۲/۲۲ در ۶:۴۷ ق.ظ

   دوست من این پیغام خطای محدودیت دسترسی است در اینگونه مواقع باید ببینید از طرف سیستم مقصد برای فایل به اشتراک گذاشته شده چه دسترسی تعریف شده .سطح دسترسی را بالا ببرید احتمال زیاد مشکلتون حل میشه .

  17. saber گفت: ۱۳۸۹/۰۱/۰۱ در ۱۱:۳۱ ب.ظ

   با سلام و تبریک سال نو
   دستتون درد نکنه بابت این پست مفید
   من برای اولین بار سیستمهای خودمو شبکه کردم.
   ولی یه مشکلی که دارم این:با xp راحت وارد ۷ میشم ولی با ۷ که میخوام وارد xp بشم پسورد میخواد.
   تمام کارهایی رو هم که گفتید انجام دادم.

  18. امیر گفت: ۱۳۸۹/۰۱/۰۴ در ۱:۱۱ ب.ظ

   واقعا سایتی عالی دارین.. خسته نباشید و دمتون گرم. فقط کاشکی که این آموزشو بصورت پی دی اف می گذاشتین..
   با سپاس فراوان..
   یا حق..

  19. armin گفت: ۱۳۸۹/۰۱/۰۸ در ۱۰:۵۵ ق.ظ

   سلام وافعا عالی بود.خسته نباشین.

  20. امین گفت: ۱۳۸۹/۰۱/۱۰ در ۲:۱۵ ب.ظ

   سلام
   آقا خیلی ممنمون دمت گرم
   واقعا عالی بود
   خسته نباشی

  21. aydin گفت: ۱۳۸۹/۰۱/۱۲ در ۵:۵۹ ب.ظ

   سلام برای بازی کردن باید چی کرد؟

  22. admin گفت: ۱۳۸۹/۰۱/۱۲ در ۱۰:۰۱ ب.ظ

   منظورتون رو واضح بگید لطفا؟!

  23. nuradin گفت: ۱۳۸۹/۰۱/۱۵ در ۲:۰۹ ب.ظ

   ba salam va tabrike sale no khedmate shoma duste aziz
   avalan ke vaghean mamnun ke inhame zahmat keshidi vaghean ali bod jaye tashakoro ghadrdani dare karet
   ama man ye moshkele kochik daram man hame karai ke neveshtino anjam dadam albate dige az gesmate eshterak gozarie fileha va pirinter be bado anjam nadadam chon faghat mikham az internete beyne 2 PC va laptop estefade konam yani az 1 modem betunam hamzaman ham PC va ham loptop estefade kone alan chejori mitunam conect sham albate faghat male loptopam ke windowse 7 hast coonection nadare ya age dashte bashe ham man nemidunam ke az koja bayad conect sham lotfan mano rahnemayi konid va age momkene javabo baram mail konid mamnun misham
   bazam az zahamate shoma nahayate tashakor ro daram
   ba tashakor N.Mahmoudi

  24. یاسر گفت: ۱۳۸۹/۰۱/۱۶ در ۱:۱۱ ق.ظ

   چطور میتونم نرم افزاری که رو ی ویندوزxp وvistaنصب مشه ولی رو ویندوز۷ نصب نمیشه رو نصب کنم
   من دانشجوی علوم حدیث هستم و با این نرم افزار کلاسامو به صورت مجازی میبینم…اسم نرم افزار “مسیر نما۴/۵″
   ممنون میشم جوابشو به ایمیلم بفرستید

  25. admin گفت: ۱۳۸۹/۰۱/۱۶ در ۶:۰۳ ق.ظ

   درصورتیکه نرم افزاری به هیچ عنوان روی ویندوز ۷ نصب نگردد میبایست نرم افزار Windows Virtual PC که توسط خود شرکت مایکروسافت ارائه شده دانلود و نصب کنید. بدین منظور با توجه به نوع ویندوز ۷ خود از آدرس زیر ابتدا Windows Virtual PC دانلود و نصب نموده و سپس Windows XP Mode را دانلود و اجرا کنید تا ویندوز XP مجازی روی ویندوز ۷ اجرا گردد و داخل این XP مجازی همه نرم افزارهای ضروری خود را نصب کنید:
   http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx
   لازم به ذکر است که برای دانلود این نرم افزار حتما باید نسخه قانونی ویندوز ۷ روی سیستم شما نصب باشد.

  26. negin گفت: ۱۳۸۹/۰۱/۲۲ در ۹:۴۲ ب.ظ

   سلام من با ای دی اس ال به شبکه کانکت میشم ولی مودم وایرلس ندارم میشه لطف کنید نحوه ساختن local area connection تو ویندوز ۷ توضیح بدین.

  27. admin گفت: ۱۳۸۹/۰۱/۲۳ در ۵:۲۷ ق.ظ

   دوست عزیز local area connection بصورت دستی ساخته نمیشود و چنانچه شما قطعاتی مانند کارت شبکه و یا کارت DVB و یا کارت وایرلس را به کامپیوتر خود متصل کنید و نرم افزار مربوط به آن را نصب کنید بصورت اتوماتیک یک local area connection برای آن در ویندوز ۷ ساخته میشود.

  28. alireza گفت: ۱۳۸۹/۰۱/۲۷ در ۱۱:۳۸ ق.ظ

   سلام!
   متشکرم خیلی مفید بود ولی برای اشتراک اینترنت برای کامپیوتر دوم باید alternate dns هم ۴٫۲٫۲٫۴ تعریف بشه تا کار بکنه !
   متشکرم

  29. وبگرد کوچولو گفت: ۱۳۸۹/۰۲/۰۴ در ۱۰:۵۶ ب.ظ

   شما میتوانید از نرم افزارهای مجازی ساز سیستم عامل مانند Virtual box و یا vmware استفاده نمایید.

  30. وبگرد کوچولو گفت: ۱۳۸۹/۰۲/۰۴ در ۱۱:۰۱ ب.ظ

   برای بازی کردن دونفره بعد از برپایی شبکه باید فایروال آنتی ویروس و همچنین ویندوز را از کار انداخت و بعد وارد بازی شده و در قسمت بازی چند نفره بازی را Create کنید.

  31. وبگرد کوچولو گفت: ۱۳۸۹/۰۲/۰۴ در ۱۱:۰۷ ب.ظ

   واقعا طراحی قسمت نظراتتون عالیه :smile: هرکسی بخواهد میتونه جواب بده :shock:

  32. ahmad گفت: ۱۳۸۹/۰۲/۲۱ در ۵:۲۹ ب.ظ

   با سلام. لطفا بگویید در این مورد شبکه کردن xp با ۷ که توضیح دادید چگونه اینترنت را به اشتراک بذاریم مرسی

  33. امین گفت: ۱۳۸۹/۰۳/۱۰ در ۱۰:۰۳ ب.ظ

   سلام
   من به بن بست رسیدم خواهشا کمک کنید کارم خیلی گیر هست.
   من بین دو کامپیوتر دارای این دو سیستم عامل کراس میزنم و همه ی این مراحل رو هم میرم ولی اتفاقی رخ نمیده توضیح بیشتر میدم ! زمانی که کابل رو میزنم و توی یک رنج آیپی میدم توی xp اون و کامپیوتر پایین پشت سر هم Plug-Unplug میشه یعنی قطع وصل بسیار سریع ! توی سون هیچ اتفاقی رخ نمیده و علامت قرمز رنگ روی کامپیوتر اون پایین هست نمیدونم چیکار کنم .
   برای اینکه کابل کراس رو بزنم کابل استریت مودم رو از پشت کیش میکشم .
   کارت شبکه هام هم هیچ مشکلی نداره چون Adsl دارم استفاده میکنم + کابلم
   ویندوز Xp روی لپتاپ هم هیچ ایرادی نداره چون هم با سون هم با ایکس پی اما روی سیستم های دیگه با همین کابل کراس زدم
   ویندوز هم عوض کردم حتی !
   دیگه نمیدونم چی بگم بخدا سرم داره میترکه شدید لازم دارم این دو شبکه بشند

  34. asdfgh گفت: ۱۳۸۹/۰۳/۱۱ در ۸:۳۶ ق.ظ

   ba salam man yek win xp daram va keyboard va windows an farsi nadard lotfan javabam ra bedahid

  35. admin گفت: ۱۳۸۹/۰۳/۱۷ در ۱۲:۱۳ ب.ظ

   امین جان کارت شبکه شما احتمالا مشکل داره ابتدا با یک کارت شبکه دیگه امتحان کن و قبل از اینکار یک بار دیگه درایور کارت شبکه فعلی خودت رو نصب کن !! موفق باشی

  36. محسن گفت: ۱۳۸۹/۰۳/۱۹ در ۱۲:۳۰ ق.ظ

   با سلام و خسته نباشید برای مطلب خوبتون
   مشکلی که برای من پیش اومده اینه که برای مشاهده فایل های xp از ویندوز ۷ یوزر و پسورد میخواد
   سوال دیگه اینکه یکی از کامپیوتر ها به اینترنت وصل میشه چطور از طریق شبکه با اون کاپیوتر به اینترنت وصل شوم
   و یا اینکه فقط از فایل های کامپیوتر دیگه میتونم استفاده کنم ولی برنامه های نصب شده از کامپوتر دیگه مشاهده نمی شوند
   ببخشید دیگه زیاد پرسیدم

  37. بهروز گفت: ۱۳۸۹/۰۳/۲۴ در ۷:۵۲ ب.ظ

   ممنون :grin:
   بسیار کاربردی بود
   موفق و پیروز باشید ;-)

  38. ahmad گفت: ۱۳۸۹/۰۳/۲۶ در ۷:۴۷ ب.ظ

   سلام
   آقا خیلی ممنمون

  39. saeed گفت: ۱۳۸۹/۰۳/۲۸ در ۳:۰۰ ب.ظ

   با سلام
   من یکی از دوستان استاد دانشگاه است و برای درس کارگاه شبکه نیاز به پی دی اف شبکه کردن کامپیوتر به وسیله ویندوز ۷ دارد. منون میشوم اگر به ایمیلم برایم ارسال نمایید
   با سپاس از شما

  40. محمد گفت: ۱۳۸۹/۰۳/۳۱ در ۱۱:۱۵ ق.ظ

   ظاهرا مشکل درخواست یوزر پس با گذاشتن یوزر پس روی ایکس پی حل میشه
   هرچند نتونستم خودم چکش کنم.آخه واسه من کانکت کامل روی ۷ صورت نمیگیره

  41. مهران گفت: ۱۳۸۹/۰۳/۳۱ در ۸:۲۹ ب.ظ

   ببخشید ما هردو ویندوز۷ داریم وقتی کابل رو وصل میکنیم چراغ کنار کابل روشن میشه اما روی سیستم من شکل کامپیوتر کوچک پاین صفحه ضربدر داره ولی سیستم دیگر ضربدر نداره لطفا راهنمایی کنید
   ممنونم

  42. محمد گفت: ۱۳۸۹/۰۴/۰۵ در ۸:۲۴ ب.ظ

   سلام.لطفا به من کمک کنید.
   من تمام کارهایی که گفتین کردم و مامل شده ولی وقتی یک درایو و مثلا Dرو از XP به ۷ SHARE میکنم و گزینه ی MAP NETWORK DRIVER رو میزنم ممیخوام برم درایو SHARE شدرو باز کنم پیغام ACCESS IS DENIED رو میده لطفا کمک کنید.

  43. روزبه گفت: ۱۳۸۹/۰۴/۱۶ در ۱:۳۵ ب.ظ

   توی ویندوز ۷ که سیستم ها رو به هم متصل میکنم با اینکه سیستم ها هم دیگه رو می بینند و حتی میشه بازی تحت شبکه هم کرد اما روی آیکون شبکه علامت مثلث زرد رنگ تعجب نشون میده ! کسی می دونه دلیل این علامت از چیه؟
   توی xp وقتی این علامت رو میداد که به سیستم IP نداده بودیم یا اینکه IP conflict میداد . اما توی ویندوز ۷ نه ip conflict دارم ، IP دوتا سییستم رو هم دستی دادم

  44. hamid گفت: ۱۳۸۹/۰۴/۱۷ در ۶:۳۴ ب.ظ

   به خاطر نداشتن اینترنت است
   که علامت مثلث روی ایکون شبکه دارید

  45. hamid گفت: ۱۳۸۹/۰۴/۱۷ در ۶:۳۶ ب.ظ

   شما که دو تا ویندوز سون دارید باید از کابل کراس برای وصل دو pc استفاده کنید

  46. A.Nemati گفت: ۱۳۸۹/۰۴/۲۶ در ۹:۴۳ ق.ظ

   سلام
   با تشکر از مطلب کاملتون، لطفا در مورد به اشتراک گذاری اینترنت بین این دو سیستم عامل هم توضیح بدید. بهتره که هاست و کلاینت بودن هر کدوم رو جداگانه آموزش بدید تا دیگه حسابی کامل بشه.
   اگه مقاله خاصی سراغ دارید لطف کنید برام ایمیل کنید یا لینکش رو همینجا بگذارید.
   ممنون

  47. رضا گفت: ۱۳۸۹/۰۴/۲۶ در ۲:۲۴ ب.ظ

   سلام
   خیلی خوب بود ممنون ولی یک سوال مونده واون اینکه سیستم اصلی من xp هستش ومیخوام به لبتاپ ویندوز ۷ شبکه کنم .
   شما بالا نگفتید ویندوز سون همون کبمپیوتر مادر هستش یا ویندوز ایکس پی ؟!!!
   این مساله منو خیلی گیج ومنگ کرد.
   تشکر

  48. mehran گفت: ۱۳۸۹/۰۴/۲۷ در ۵:۱۰ ب.ظ

   سلام
   چطور میشه از اینترنت یکی از کام ها استفاده کرد یکی از دو سیستم به اینترنت وصل شئد و سیستم دوم هم استفاده کنه؟؟؟؟؟؟

  49. net گفت: ۱۳۸۹/۰۵/۰۵ در ۱:۲۵ ب.ظ

   لطفا جواب دهید آیا دو سیتم که یکی ۳۲ بیت و دیگری ۶۴ بیت است می توانند با یکدیگر شبکه شوند ؟ سپاس اگر امکان دارد پاسخ را به من ایمیل کنید .

  50. admin گفت: ۱۳۸۹/۰۵/۰۵ در ۵:۵۲ ب.ظ

   بله میتوانند با هم شبکه شوند فقط باید نام work group ها مشترک انتخاب شود.

  51. علی گفت: ۱۳۸۹/۰۵/۱۸ در ۱۰:۲۳ ب.ظ

   با سلام و تشکر بابت این آموزش عالی
   در ضمن آیا امکان شبکه کردن ۲ کامپیوتر با مودم wimax وجود دارد؟

  52. مهران گفت: ۱۳۸۹/۰۵/۱۹ در ۳:۴۶ ب.ظ

   واقعا دمت گرم. خیلی ممنون از این آموزش. واضح واضح بود بدون هیچگونه کموکسری. دستت درد نکنه.

  53. ali گفت: ۱۳۸۹/۰۵/۲۱ در ۶:۳۸ ب.ظ

   xili jaleb bod mchakerm az web siteton

  54. ehsan گفت: ۱۳۸۹/۰۵/۲۲ در ۱:۴۶ ب.ظ

   سلام

   با تشکر از شما،من تمام مراحل را درست انجام دادم و می توانم فایل های شر شده
   ایکس پی را در سون ببینم ولی نمی توانم فایل های شر شده سون را در ایکس پی
   ببینم و ارور زیر را می دهد،مشکل از چیه در ضمن سیستمی که سون روش نصبه
   لپ تاب هستش.
   عکس:
   http://www.megapic.ir/images/ivdpqvv3ln4crdotz9w.jpg

  55. roohollah گفت: ۱۳۸۹/۰۵/۲۵ در ۱:۲۱ ق.ظ

   از راهنمایی شما کمال تشکر دارم امید بر این که در آینده مباحث کامل تر شبکه به زبان ساده (مثل مبحث بالا)در وب سایت شما بهره مند شویم

  56. MoHseN HoseiNi گفت: ۱۳۸۹/۰۵/۲۵ در ۱۱:۵۰ ب.ظ

   با سلام
   من هم مشکل آقا احسان رو دارم
   من دو ویندوز ۷ دارم
   از سیستم ۱ می توانم شر کنم و مشکلی در سیستم ۲ ندارم برای دیدنش
   اما از سیستم ۲ که شر می کنم در سیستم ۱ نمی توانم وارد فولدرها بشوم

  57. مهران گفت: ۱۳۸۹/۰۵/۲۸ در ۱۱:۲۹ ب.ظ

   سلام. خسته نباشی. آموزشت خیلی عالی بود. فقط زمانی که از ویندوز۷ میخوام وارد xp که کامپیوتر دوم من میشه بشم از من پسورد میخاد. در صورتی که هیچ کدوم از سیستمم پسورد نداره. خیلی ممنون میشم راهنماییم کنی. کارم خیلی گیره. مرسی از آموزشتون

  58. علیرضا گفت: ۱۳۸۹/۰۶/۰۵ در ۱۲:۱۱ ب.ظ

   سلام ضروریست وقتی سر رایانه ایکس پی در سون کلیک میکنم با پیعام زیر مواجه میشوم لطفا جواب ان را به ایمیل من ارسال کنید تا دعاتان کنم.!

   you do not have permession to accses \\acer-bahram.connet your network admin istator for requsest acses

  59. علی تا جالدین گفت: ۱۳۸۹/۰۶/۱۲ در ۸:۴۱ ب.ظ

   واقعا مطلبت عالی و کامل بود

  60. زهرا گفت: ۱۳۸۹/۰۶/۱۴ در ۱۲:۳۶ ق.ظ

   با سلام و خسته نباشید
   من مراحلی که شما گفتید رو انجام دادم ولی متاسفانه دو کامپیوتر شبکه نشده اند ویندوز xp ویندوز ۷ رو میشناسه ولی برعکس نه
   در ضمن ممنون میشم اگه شبکه کردن اینترنت هم توضیح بدین که با هر دو کامپیوتر بشه وارد اینترنت شد.
   ممنون میشم اگه جواب رو برام ایمیل کنین یا اگه تو سایت جواب دادین از طریق ایمیل منو خبر کنین

  61. شبکه ویندوز xp و سون گفت: ۱۳۸۹/۰۸/۰۱ در ۱۱:۵۴ ب.ظ

   [...] با desktop computer ام شبکه کنم مقاله زیر رو مو به مو اجرا کردم شبکه کردن دو کامپیوتر بوسیله ویندوز ۷ و xp با کابل کراس | P… تو ویندوز xp می تونم اپی لپ تابم (که ویندوز ۷ روش نصبه) رو [...]


  rolex daytona replica replica rolex submariner rolex replica watches rolex replica watches uk fake rolex watches rolex replica watches fake rolex watches for sale rolex replicas rolex replica watches hublot replica watches fake hublot watches swiss hublot replica watches relojes de imitacion replicas de relojes relojes especiales relojes imitacion tag heuer relojes imitacion baratos relojes imitaciones chinos replicas de relojes rolex replicas de relojes rolex submariner relojes rolex replicas de relojes baratos replicas Relojes replicas relojes baratos replicas relojes replicas relojes españa imitaciones de relojes replicas relojes hublot replicas Relojes baratos replicas Relojes relojes replicas argentina relojes rolex hombre replicas de relojes rolex submariner replicas de relojes relojes especiales imitaciones de relojes replicas de relojes omega replicas relojes baratos replicas relojes omega en españa replicas de relojes baratos replicas Relojes replicas relojes baratos relojes especiales relojes replicas relojes imitacion replicas de relojes relojes imitacion replicas relojes replicas relojes hublot replicas de relojes hublot big bang replicas hublot relojes de imitacion rolex Imitacion de Relojes relojes de imitacion relojes replicas suizas replica christian louboutin replica christian louboutin shoes christian louboutin outlet replica christian louboutin shoes replica Christian Louboutin christian louboutin outlet replica christian louboutin replica christian louboutin shoes christian louboutin outlet fake christian louboutin fake louboutin christian louboutin outlet chaussures louboutin escompte louboutin sortie christian louboutin soldes homme louboutin soldes 2014 louboutin soldes christian louboutin christian louboutin pas cher chaussures louboutin louboutin pas cher louboutin soldes chaussures louboutin christian louboutin pas cher louboutin femme pas cher louboutin pas cher louboutin homme pas cher louboutin pas cher louboutin homme louboutin femme christian louboutin soldes christian louboutin soldes forum chaussures louboutin homme christian louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin homme pas cher louboutin homme pas cher louboutin soldes christian louboutin pas cher louboutin homme louboutin soldes chaussures louboutin louboutin femme pas cher louboutin pas cher louboutin homme pas cher louboutin homme soldes louboutin femme pas cher louboutin homme pas cher replique montres hublot replique montre hublot big bang replique montre hublot pas cher replique montre rolex daytona replique montre rolex replique montre luxe replique montre tag heuer replique de montres replique montre suisse

  Oakley Italy Oakley Occhiali Occhiali Oakley Occhiali da Sole Oakley cchiali Oakley Outlet oakley Da Vista oakley Frogskins occhiali Oakley Ciclismo Oakley Donna Oakley Occhiali Oakley Outlet Occhiali Da Sole Oakley holbrook oakley oakley bianchi oakley frogskins oakley valentino rossi occhiali oakley prezzo outlet oakley Oakley Da Vista Oakley Donna Oakley Frogskins Oakley Italia Oakley Prezzi Occhiali Oakley Outlet occhiali Oakley Ciclismo